Aynı Sefa bitkisi şifalı bitkiler arasında bulunan değerli bitkilerden biridir. Farmasi aynı sefa balsam yoğun onarıcı özelliği ile ciltte oluşan sorunların çözümü olurken, gün içerisinde oluşabilecek hasarlardanda cildi koruyarak bariyer görevi görür ve cildi besler. Özellikle yoğun kuruluk bulunan bölgelerde kullanımı daha uygundur çünkü aşırı nem verme özelliğine sahiptir.
Gelelim tam anlamıyla nelerin tedavisinde kullanıldığına;
Farmasi aynı sefa balsamı yara iyileştirme özelliği ile bilinen Aynısefa (aynısafa), yaraların iyileşmesi, ciltteki kuruluğun giderilmesi,  egzama, ayak mantarları, kan çıbanı, sedef, sulu sedef, alerjik cilt kaşınması ve iltihaplanmalar, ezik, yara, yanık, güneş yanığı, göğüs, karın ve vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan çatlaklar, yaşlılık lekelerinde oldukça etkili ve tedavi edicidir. Hücre yenilenmesini sağlar ve yenilenmeye bağlı olarak ciltte onarım gerçekleştirir.
110 ml kapaklı kutu halinde bir ambalaja sahiptir. Oldukça yoğun bir krem olduğu için uzun ömürlü bir kullanım sağlanır. Kesin sonuç için ürünü sorunlu bölgeye yeterli miktarda aldıktan sonra dairesel hareketler ile sabah-akşam olmak üzere günde 2 kez uygulamanız tavsiye edilir.