Farmasi White Serisini anlatmadan önce söylemek isterim ki düzenli olarak kullandığım bittikçe yenisini aldığım ve vazgeçemediğim bir seri. Günlük hayatımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz, temiz ve berrak bir yüz için çok tercih edilen serilerimizdendir. Her yaşta hepimizin ortak noktası olan lekeli ciltlerin tam anlamıyla çözümü bu seride saklı. White serimiz 6 çeşit üründen oluşurken, ürünlerin marifetleri saymakla bitmez. Farmasi White serisi güneşten oluşan lekelerin giderilmesine, çil görünümünün azalmasına devamlılık halinde yok olmasına, daha parlak ve canlı bir cilt oluşumuna, ciltteki oluşan kararmalara ve sivilce izlerinin yok olmasında oldukça etkilidir. İçerisinde bulunan kum zambağı, yosun özü, spf22 ve multi vitaminler ile cildinize etkili bir bakım yapar. Üstelik sadece yüz bölgesinde değil bikini bölgesi, koltuk altı, dirsek ve diz kararmalarında da oldukça iddialıdır. Peki bu mükemmel 6 ürün hangileri bunlara biraz göz değinelim.

Farmasi white serisi ve kullanım sıralaması;

  1.  Adım white serisi sabun ve white serisi peeling öncelik olarak sabun ile cildimizi dairesel hareketlerle sabunlayarak temizliyoruz. Böylelikle cildimiz gün içerisinde oluşmuş olan kirli tabakayı atacaktır. Daha sonra peelingimizi kullanıma geçiyoruz, elimize bir miktar ürün alıyoruz ve dairesel hareketler ile cildimize yavaş yavaş masaj yaparak ürünü yediriyoruz. Bu sayede cildimiz hem ölü derilerinden arınacak hem de gözeneklerimize dolan sadece yıkamak ile çıkmayacak kirlerden arınacak. Peelingin kullanım önerisi haftada 1 veya 2 kez olarak öneriliyor. Diğer günlerde 1. adım olarak sadece sabun kullanmanız yeterli olacaktır. Bu adımla birlikte cildimiz tamamen temizlenerek güzel bir bakıma hazır hale gelecek. Cilt bakımlarımızda aslında en önemli adımlardan biri de doğru cilt temizliğidir. Cildinizde oluşan fazla kiri arındırmadığınız sürece yaptığınız veya devamında kullanacağınız ürünlerden tam anlamıyla performans alamazsınız.
  2. Adım White serisi Aydınlatıcı Tonik, bakım ürünlerinin olmazsa olmazıdır demek oldukça mümkün. Tonikler, cilt temizliği için özel üretilen losyonlardır. İçeriğinde cildi temizleyici, cildi arındırıcı özelliklere sahip seçilmiş bileşikler vardır. White serisi toniği bir pamuğa damlatarak tampon hareketler ile cilde yedirilmesi önerilir. Bu sayede cildinizi rahatlatır, aydınlık görünüm verir ve cildin nemi daha fazla tutmasını sağlar. En önemli özelliklerinden biri antiseptik görevi görüyor olmasıdır. Günde 2 kez sabah-akşam olmak üzere uygulanması önerilir.
  3.  Adım Aydınlatıcı Serum önceden oluşmuş koyu lekelerin ortadan kaybolmasına yardımcı olurken, ciltte yeniden oluşacak lekelerinde oluşmasına engel olur. Cilde dolgun bir görünüm verir ve nem dengesini sağlar. 30 ml ambalajı vardır ve pompa şeklindedir. Bakım zamanınızda 2-3 pompa suratınıza sürerek masaj yaparak hafif dairesel hareketler ile cilde yedirilir.
  4.  Adım Aydınlatıcı Krem gün içerisinde maruz kalacağınız UV ışınlarından koruma özelliğine sahiptir. Spf 22 koruma özelliği vardır ve aynı zamanda multi vitamin kompleks içerir. Bir miktar ürünü alarak dairesel hareketler ile cilde yedirilmesi önerilir. Cildinizin daha dinamik, canlı ve parlak görünmesine yardımcı olurken önceden oluşmuş olan veya oluşacak olan renk eşitsizliğinin ortadan kaldırılmasına destek olur.
  5. Adım Göz balmı ile göz altı morluklarının, oluşmuş olan çizgilerin görünümünde azalma sağlar. İçerisindeki kum zambağı ve yosun özleriyle göz altlarınıza aydınlık bir görünüm katarken, daha canlı görünüm elde etmenize yardımı olur. Göz altına ve göz çukurlarına içten dışa olacak şekilde masaj yaparak yedirilmesi uygundur.

Farmasi White Serisi sadece seri halinde satılmamaktadır. Dilerseniz serinin içerisinden size uygun olan herhangi bir ürünü seçerek tek başına alabilirsiniz. Seri halinde kullanımla daha hızlı ve kesin sonuç alabilmek adına her zaman daha faydalıdır.