Farmasi Nedir ?

Tamamiyle yerli sermaye ile kurulmuş, uzun yıllardır hizmet veren, doğrudan satış felsefesini benimseyerek bir çok kişiye gelir kaynağı olmuş, kozmetik, kişisel bakım, temizlik ve bir çok alanda kaliteli ürünlerini bizler ile buluşturan bir kuruluştur.

Dr.Cevdet Tuna tarafından 1950 yılında kurulan FARMASİ ,geçmişten günümüze ilerleme kaydederek milyonlarca kişiye ekmek teknesi olmuş ,içerisinde her türlü kozmetik sağlık temizlik bakım ürününün bulunduğu oldukça büyük bir markettir.İçerisinde hiç bir kimyasal bulundurmayan , hayvanlar üzerinde test edilmeyen ,tamamen laboratuvar çalışmalarıyla dermatolojik olarak test edilmiş ürünler geliştiren bir firmadır.%100 Türk firması olan farmasinin ekonomiye katkısı oldukça yüksektir.Helal sertifikalı ürünler geliştiren farmasinin üretiminde oldukça büyük bir ekip bulunmaktadır.

Sertifakalar

Farmasi ISO 9001 logosu Farmasi, benimsemiş olduğu kaliteli hizmet anlayışı, Uluslararası Standartlar Organizasyonu denetçileri tarafından denetlenmiş, Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2015 standartına uygun olduğu gözlemlenmiştir. ( ISO 9001:2015 SERTİFİKASI )
Ayrıca Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin ISO 27001:2013 startına uygun olduğuda gözlemlenmiştir.ISO 27001:2013 SERTİFİKASI )


Farmasi ISO GMP logosu Kozmetik, kişisel bakım ve temizlik ürünlerinde kaliteli üretim, kontrol ve iyi saklama imkanları sayesinde denetçiler tarafından denetlenmiş, Kozmetik-İyi Üretim Uygulamaları ( GMP ) ISO 22716:2013 standardına uygunluğu sertifikalandırılmıştır. ( GMP SERTİFİKASI )


Farmasi TSE Helal Sertifika Logo Farmasi, Dr. C Tuna, Nutriplus, Mr Wipes ve Eurofresh markalı kozmetik, temizlik ve kişisel bakım ürünleri TS OIC/SMIIC 1 standartlarına uygun olduğundan ötürü HELAL SERTİFKASI ile sertifakalandırılmıştır. ( HELAL SERTİFİKASI )

Dr. Cevdet Tuna Kimdir

Dr. Cevdet Tuna

1923 yılında Edirne'de doğan Dr. Cevdet Tuna, ilk öğretimi Edirne Balıkpazarı İlkokulu, liseyi Haydarpaşa Lisesinde okuyup ardından Gothe Tıp Fakültesini başarılı bir şekilde bitirmiştir.

Almanyada eğitimini tamamladıktan sonra (1947) Türkiye'ye dönerek 3 yıl süren vatani görevini, İstanbul Hadımköy Tabip Asteğmen olarak, Trakya'daki bütün birliklere, kendisine tahis edilen bir atla ordunun tek doktoru olarak yaptı.

İlaç üretimindeki bütün aşamaların başında bizzat kendisi bulunarak, ülkemizdeki ilk öksürük şurubunu, ağrı kesici hapını, yanık merhemini, öksürük tablerini formulize etmiştir.

Yerli ilaç üreten küçük ve orta ölçekli firmalara mutemetlik yaptı. 1998 yılında Tanalize firmasını kurdu ve Farmasi, Dr. C Tuna, Eurofresh markaları adı altında üretilen 2.000 çeşitten fazla ürün üreten kozmetik üretim tesislerinin onursal başkanı olarak hayatına devam etti.
Farmasi, Ömerli’deki 70.000m2'lik kendi tesislerinde günlük bin ton üretim kapasitesi ile kozmetik ürünleri üretmektedir. Yatırımlarını sürdüren Farmasi Lüleburgaz’da 400.000 m2'lik yeni arazisinde, toplam 180.000m2 alanda konumlandıracağı tesisi ve 550.000m2 alanda çalışma hedefi ile yeni projelerini sürdürmektedir. Farmasi'yi rakiplerinden ayıran en büyük özellik ise kişisel bakım, ıslak mendil, makyaj ürünleri, plastik ambalaj üretimi, tüp üretimi ve dolumu yapabilen 5 ayrı fabrikanın aynı tesis içinde bulunması yani entegre bir tesis olmasıdır. Toplamda 66 yıllık profesyonel iş yaşamı boyunca, çok çalışmayı ilke edinen Dr. Cevdet Tuna, yaptığı her işte insan kaynağının çok önemli olduğu bilinci ile insan yetiştirmenin en büyük yatırım olduğuna inanmıştır. Her zaman dürüstlüğü, çalışanlarına verdiği önem, ailesine verdiği değer, doğayı ve hayvanları çok sevmesi ile çalışanlarının ve dostlarının hayranını kazanmıştır.
Ayda bir gün, oğlu Sn. Hakan Tuna yönetiminde olan Farmasi tesislerini ziyaret ederek eski formülleri hakkında yöneticilerle sohbetler gerçekleştirmiştir. Basını yakından takip ederek rakip analizleri ve derlediği haber ve ilanlarla ArGe ve Pazarlama epartmanlarına da destek vermiştir. Tüm Farmasi ailesi Dr. Cevdet Tuna'nın bize miras bıraktığı altın kuralları ilke edinmiş olup çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Kurucumuz ve onursal başkanımız Sayın Cevdet Tuna'yı rahmet ve saygıyla anıyoruz.